Баскетбольный клуб
основан
осенью 1991 года
Болельщики!
Ваша поддержка
гарантия нашего успеха!
Тимур Арабаджи - про підготовку збірної України U23 до Ліги нації 3х3 та формат турніру
10.07.2021 Новости Тимур Арабаджи - про підготовку збірної України U23 до Ліги нації 3х3 та формат турніру

Збірна України U23 з баскетболу 3х3 наразі посилено готується до міжнародного турніру в Литві. Називається він Ліга націй і пройде вже з 15 по 17 липня. Серед наших суперників: Литва, Латвія, Греція, Румунія та Білорусь. Головний тренер команди Тимур Арабаджи розповів про майбутні змагання та про підготовку до них.

- На наступному тижні збірна України U23 гратиме в Лізі націй. Розкажіть про цей турнір, його формат та майбутніх суперників наших хлопців.

- Європейські команди діляться на різні зони. В кожній зоні десь по 6 команд, десь по 4. Якщо казати як було раніше, було лише 3 зони і це 18 команд. Наразі цих зон шість, якщо я не помиляюся. Тобто кількість збірних значно зросла в Лізі націй, це однозначно. Додалися країни, які дуже добре грають в 3х3, але раніше вони чомусь в цьому турнірі U23 участі не брали. Це і Литва куди ми потрапили в зону, це і Латвія, Греція. Румунія та Білорусь була у минулі рази. Ці п’ять команд, що я назвав, вони будуть грати в нашій зоні під назвою Європа 2.

Формат турніру дуже жорсткий – ми приїздимо на три дні і кожного дня це окремий «стоп». В «стопі» шість збірних діляться на дві групи. За підсумками ігор в цих групах, визначаються перші місця і вони в той же день грають фінал між собою. Потім, на другий день, все теж саме, але склад груп трохи змінюється. І так поки не зіграють всі три «стопи» за три дні. Це перший тур з двох цієї Ліги Націй. Потім, лише дві найкращі збірні за підсумками цих двох турів грають у фінальному тур.   

Загалом, дуже жорстка система. На жаль, нам не вдалося зіграти на міжнародному турнірі, для того аби хлопці відчули свої сили на високому рівні. Тільки ось зараз ми зіграємо на чемпіонаті України в рамках Atlas Weekend. Для нас це і буде підготовчий турнір до Ліги Націй.

Перший тур Ліги Націй відбудеться 15-17 липня. 13 числа вилітаємо до Литви, де і пройдуть ігри нашої зони Європа 2.

- Ваші підопічні, хлопці збірної України U23, цими вихідними візьмуть участь в чемпіонаті України 3х3 в рамках Atlas Weekend. Цей турнір піде їм на користь?

- Для збірної U23, турнір цими вихідними дуже важливий підготовчий етап до подальших змагань, а саме Ліги Націй, яка пройде вже на наступному тижні. Адже хлопці, які у складі збірної U23, в основному, прийшли з 5х5 і дуже давно не грали в 3х3. Тому, наше завдання зараз, це за короткий проміжок часу ввести їх в цей вид спорту, аби вони скоріше пройнялися ним і влилися в гру. В нас така ситуація, що вийде зробити дві команди на цьому чемпіонаті України – U23 (1) та U23 (2). Ми розбили хлопців по чотири людини і вони спробують свої сили на турнірі.

Я знаю, що змагання вийдуть досить незвичайно конкурентними, багато команд дуже заявилося. Тож, буде добре побачити, як хлопці виступлять на своїх перших змаганнях, для них це буде перший сумісний старт, як покажуть себе проти хороших команд, як проявлять характер і виконають все що ми натренували. Ми гратимемо як в суботу, так і в неділю. По складам ближче до турніру ділитимемо хлопців. З інтересом слідкуватимемо за матчами і спробуємо знайти оптимальний склад для поїздки на Лігу Націй.


Нагадаємо, сьогодні, 10 липня, відбудеться другий тур чемпіонату України. Відповідно у неділю, 11 липня – третій тур чемпіонату України з баскетболу 3х3. 

Загальний призовий фонд двох турів становить 100 000 гривень.

Ще один приємний бонус – квитки на фестиваль Atlas Weekend для фіналістів у категоріях чоловіків та жінок.