Баскетбольный клуб
основан
осенью 1991 года
Болельщики!
Ваша поддержка
гарантия нашего успеха!
Тимур Арабаджи: я можу лише подякувати хлопцям за результат на першому етапі Ліги націй
20.07.2021 Новости Тимур Арабаджи: я можу лише подякувати хлопцям за результат на першому етапі Ліги націй

Головний тренер збірної України U-23 Тимур Арабаджи поділився своїми думками про виступ нашої команди на першому етапі Ліги націй в литовській Клайпеді.

Нагадаємо, чоловіча збірна здобула п’ять звитяг у семи матчах, із 71% перемог українці стали другими. Перше місце із 77% звитяг посіли господарі змагань – литовці.  

Тимуре Дмитровичу, наскільки хлопцям вдалося виправдати ваші сподівання, чи задоволені ви результатом нашої збірної на цьому турнірі? 

Для хлопців це був перший виїзд на міжнародні змагання. Виходячи з цього, підготувати їх до турніру можна було лише теоретично. Ми зіграли тур чемпіонату України, що теж спричинило певні зрушення в їхній грі, і за два дні після цього, полетіли на Лігу націй. Можна було очікувати результат набагато гірший, аніж він є, але хлопці з кожною грою додавали.

Почали турнір ми з найсильнішою командою у нашій зоні – Литвою. Гравці відчули ту швидкість, той досвід литовців. Ми програли матч, і це було десь закономірно, адже хлопці вперше грали проти такої команди і на такому рівні. Вже у другому матчі, проти збірної Білорусі, гравці показали характер і здобули вкрай важливу перемогу. Це дало хороший поштовх, хлопці відчули впевненість у собі. Якщо говорити про перший стоп, то третє місце це був досить хорошим результатом.

Трішки нам навіть пощастило, що розподіл місць з 3 по 6 йде за очками закинутим у турнірі. Ми набрали усього на один пункт більше, ніж латиші, і стали третіми. Тому, хлопці зрозуміли, що кожен закинутий м’яч – на вагу золота.

До другого стопу ми дуже гарно підготувалися, були максимально налаштовані. Хлопці видали просто феноменальний результат, вигравши усі три матчі. Тому, я можу лише подякувати їм за те, що вони чудово попрацювали.

Якщо говорити про третій стоп, то було зрозуміло, що фізично ми повинні були просісти, адже три дні на такому рівні хлопці ніколи не грали.

Чого очікуєте від наступного туру?

- Я переконаний, що наступний тур буде набагато складнішим. Команди вже нас вивчили, команди будуть готуватися інакше, команди, так само, як і ми, розумітимуть, що це буде останній шанс поборотися за вихід у фінальну частину змагань. Можна сказати, все почнеться з нуля, або ми опускаємося з другого місця вниз, або ми залишаємося на цій позиції, або піднімаємося на першу сходинку, тобто, це може повернутися у будь-який бік. 

Як гадаєте, хто з хлопців найкраще себе проявив на першому етапі Ліги націй?

- Всі хлопці зіграли досить рівно. Зіграли та виграли, в першу чергу, тому що були командою. У якісь моменти то один, то другий перехоплювали ініціативу. Потім, у другій грі, вже інші брали на себе більше дій. Не можна когось окремо виділити, всі хлопці зробили хороший внесок у кожну перемогу. І навіть, якщо ми поступалися, то теж всі відпрацьовували настільки, наскільки можуть, наскільки дозволяє їм досвід гри 3x3. Кожен з цих хлопців має характер переможця, характер гравців, які можуть себе змусити, і в якихось складних ситуаціях навіть повести за собою команду.